Штрихкод акцизної марки в чекі

Наказом Мінфіну від 08.06.2021 р. №329 було внесено зміни до Положення про форму і зміст розрахункових документів. У зв’язку з цим до 1 жовтня 2021 року РРО мають бути доопрацьовані для можливості відображення у касових чеках значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.

До форми фіскального чека ФКЧ-1 з 1 жовтня 2021 року додаються два реквізити:

  • цифрове значення штрихового коду товару (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством, а в разі не передбачення – за бажанням платника) (рядок 8);
  • цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством) (рядок 9).

Маркуванню підлягають усі алкогольні напої зі вмістом спирту етилового понад 8,5 % об’ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового до 8,5 % об’ємних одиниць не здійснюється (п. 226.6 ПКУ).

Алкогольні напої, марковані марками попереднього зразка (без наявності штрихового коду), реалізуються без відображення штрихкоду в межах придатності такого напою до споживання (ч. 4, 6 ст. 11 Закону №481/95-ВР).

з 1 жовтня 2021 року вимоги до форми і змісту розрахункових документів в частині цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої поширюються на розрахункові документи, що створюються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО до дня набрання чинності Наказом №329.

Тобто «алкогольні» вимоги поширюються на всі РРО, версії програмного забезпечення вже були в Держреєстрі РРО на 01.07.2021 р. Версії, які могли бути внесені до Держреєстру РРО після 01.07.2021 р., уже повинні передбачати зазначення реквізиту рядка 9.

Отже, тим СГ, які реалізують алкогольні напої вроздріб, обов’язково потрібно доопрацювати свої РРО або придбати та зареєструвати новий РРО до 1 жовтня 2021 р.

Реалізація коктейлів, виготовлених із використанням алкогольних напоїв.

Згідно з п. 11 ст. 3 Закону про РРО, чеки РРО/ПРРО, які супроводжують продаж підакцизних товарів, повинні містити саме найменування конкретної одиниці підакцизного товару, але з обов’язковим зазначенням також коду УКТЗЕД, ціни та кількості товару, у т. ч. зі зазначенням реквізитів марки акцизного податку – методом ручного введення (для РРО, які не можуть бути доопрацьовані або використовуються без сканера) або сканування штрихкоду марки акцизного податку на алкогольні напої.

Отже, при програмуванні алкогольної продукції, що використовується у приготуванні коктейлів, слід забезпечити введення даних/сканування марки для відображення її реквізитів у розрахунковому документі при її відкупорюванні, в межах отримання першої порції для приготування коктейлю або продажу на розлив, тобто передбачає одноразове відображення реквізитів марки акцизного податку, в межах реалізації алкогольного напою частинами, який розлито виробником у тару, що була маркована такою маркою. («ЗІР», підкатегорія 109.10, питання «Яка інформація зазначається у рядку 9 фіскального чека у разі реалізації коктейлів, виготовлених із використанням алкогольних напоїв?», консультація діє з 01.10.2021 р.).

Зміни, що діють з 1.01.2022р.

Відповідно до Закону України від 30.11.2021 № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» з 01.01.2022 року набирають чинності зміни до Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

— для суб’єктів господарювання встановлюється обов’язок при застосуванні РРО/ПРРО зазначати у розрахункових документах цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями (п.11 статті 3);

11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості;

{Пункт 11 статті 3 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1791-VIII від 20.12.2016; в редакції Законів № 128-IX від 20.09.2019№ 1017-IX від 01.12.2020}

Отже зчитування або введення вручну марки акцизного збору при роздрібній торгівлі алкогольними напоями з 1.01.2022р. стає обов’язковим.

Ми можемо Вам запропонувати сканери штрихкоду, які можно підключити до Вашого касового апарату, для зручного внесення штрихкоду акцизної марки. За консультацією з підбору сканера саме для Вашого РРО Ви можете звернутися до за телефоном (067) 564-53-07.